Круглий стіл «Виклики на західних кордонах України: геополітичні, етнокультурні, ідеологічно-інформаційні»10.08.2018

110 серпня 2018 р. за участі Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові відбувся круглий стіл «Виклики на західних кордонах України: геополітичні, етнокультурні, ідеологічно-інформаційні», у якому взяли участь науковці, експерти, депутати місцевих рад та представники громадськості із всіх областей Західної України.

Необхідність проведення круглого столу зумовлена ситуацією на західних кордонах України, яка після початку агресії Російської Федерації проти України, ускладнилася. Про це свідчать заяви та дії посадовців, політиків, представників інших структур Польщі, Угорщини та Румунії, які намагаються втручатися у внутрішні та геополітичні справи України.


Перший заступник голови Львівської обласної ради А. Білоус, що взяв1 участь у круглому столі, зазначив, що Львівська обласна рада дуже активно за 2,5 роки ухвалила 12 заяв і звернень на тему українсько-польських взаємин. При цьому А. Білоус зазначив, що такої ж активності очікується від громадськості та місцевого самоврядування.


1Від Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові із доповіддю виступила головний  науковий співробітник, д.е.н., проф. Марія Флейчук, яка зауважила, що після майже трьох років складних переговорів та погоджень 21 червня 2018 р. Верховна Рада України ухвалила закон «Про національну безпеку України», який було внесено Президентом України П. Порошенком. Згаданий Закон, як закцентувала М. Флейчук, істотно розширює можливості громадянського суспільства щодо моніторингу рівня національної безпеки нашої держави. Більше того, представники громадськості відтепер самостійно можуть брати участь у  законодавчих ініціативах, що є архіактуальним в умовах посилення загроз і викликів не лише зі сторони РФ. У коментарі для ТРК «Львів» М. Флейчук зазначила, що істотною проблемою у стратегічній перспективі для національної безпеки України є одержання подвійного громадянства нашими співвітчизниками. Особливо це стосується, якщо йдеться про західні кордони, паспортів Угорщини, Румунії, та карт поляка.

 

Учасники круглого столу задекларували свою позицію: Україна прагне добросусідських і рівноправних відносин із нашими західними сусідами, однак не буде заплющувати очі на недружні кроки у свою сторону. Учасники заходу ухвалили рішення звернутися до вищих державних органів влади з конкретними пропозиціями.

читайте також:
21.08.2018 Обговорення проекту Плану заходів Стратегії розвитку Львівщини до 2020 року
17.08.2018 Призначення грантів Президента України докторам наук для здійснення наукових досліджень на 2018 рік
23.11.2017 VІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасний стан та пріоритети модернізації фінансово-економічної системи України»
10.11.2017 Вручення обласних премій молодим ученим і дослідникам
31.10.2017 Нагородження директора РФ НІСД у м. Львові Володимира Волошина