Круглий стіл з обговорення Дорожньої карти розвитку малого та середнього підприємництва (МСП) у гірських районах Львівської області21.09.2017

21 вересня у м. Сколе Львівської області відбувся круглий стіл з обговорення Дорожньої карти розвитку малого та середнього підприємництва (МСП) у гірських районах Львівщини, підготовленої експертами ГО «Інститут міжнародних економічних досліджень» в партнерстві з Регіональним філіалом Національного інституту стратегічних досліджень в м. Львові за підтримки Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (USAID ЛЕВ).

 

1У заході взяли участь підприємці, представники органів державного управління та місцевого самоврядування, співробітники науково-дослідних установ, експерти та представники громадських організацій.

 

У вступному слові директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові, к.е.н. Володимир Волошин привітав учасників заходу та зазначив, що гірські райони Львівської області характеризуються нижчим рівнем соціально-економічного розвитку у порівнянні з обласним центром та більш промислово розвиненими територіями області. Об’єктивними причинами такого становища є територіальна віддаленість від обласного центру, особливості структури економіки, обумовлені рельєфними та природно-кліматичними особливостями, брак кадрів через близькість до кордону і високу трудову міграцію населення. Таким чином, актуалізується проблема розробки і реалізації дієвих заходів стимулювання розвитку МСП у гірських районах Львівщини.

 

Під час презентації доповіді «Пріоритети та заходи розвитку малого та середнього підприємництва в гірських районах Львівської області» старший науковий співробітник Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові Андріана Шехлович виокремила негативні аспекти розвитку МСП досліджуваних територій, представила результати соціологічного опитування представників суб’єктів МСП, які здійснюють діяльність на території районів, а також представила перелік конкретних заходів розвитку МСП у гірських районах області, які сформовані за 3-ма напрямами: (1) покращення фінансово-ресурсного забезпечення розвитку МСП; (2) покращення бізнес-середовища підприємницької діяльності; (3) удосконалення нормативно-правового регулювання підприємницької діяльності.

 

1

Старший науковий співробітник Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові, к.е.н. Віталій Бойко відзначив, що «драйверами» розвитку гірських районів Львівської області може стати відродження галузі молочного скотарства та розвиток нетрадиційних видів сільськогосподарської діяльності (вівчарство, козівництво, конярство, гусівництво, льонарство, бджільництво) шляхом проектування диверсифікованих механізмів залучення інвестиційних ресурсів на засадах отримання грантової допомоги, доступу до джерел фінансування з міжнародних фондів ЄС, формування мотиваційних стимулів до реінвестиції прибутку отриманих в інших видах економічної діяльності; становлення горизонтально-вертикальної кооперації, що охоплює всі ланки господарського ланцюга від виробництва до реалізації продукції кінцевому споживачу; популяризації культури споживання нетрадиційних видів аграрної продукції (баранина, козяче молоко, гусятина ті ін.) на засадах проведення промоційних заходів, регіональних продовольчих ярмарків і фестивалів.

 

Перший заступник голови Сколівської райдержадміністрації Ярослав Лепісевич, зауважив, що для Сколівського району серйозною проблемою є легалізація представників туристичного бізнесу. Так, лише у смт Славське функціонує близько 300 незареєстрованих садиб зеленого туризму, що не лише позбавляє бюджет податкових надходжень, але й створює неконкурентний тиск на зареєстрованих підприємців.

 

В обговоренні ключових питань круглого столу взяли участь: заступник голови Сколівської районної ради Юрій Допілко, директор Сколівського районного центру зайнятості Іванна Тимоцко, провідний науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ольга Красовська, завідувач відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень Національної академії наук України», д.е.н., доц. Віктор Борщевський, керівник ГО «Імпульс» Мирослава Багрінець та ін.
читайте також:
16.09.2017 Презентація видань Національного інституту стратегічних досліджень на 24 Форумі видавців
16.09.2017 Зустріч керівництва НІСД із колективом Західного форпосту Інституту
28.07.2017 ХХ Міжнародний пленер «ЕТНОКУЛЬТУРА: СУЧАСНИЙ КОНТЕНТ»
21.07.2017 Розвиток малого і середнього підприємництва (МСП) в гірських районах Львівської області
24.05.2017 Фінансово-економічні механізми підтримки суб’єктів реального сектору економіки України в умовах дії Угоди про асоціацію з ЄС