Круглий стіл з обговорення Дорожньої карти розвитку малого та середнього підприємництва (МСП) у гірських районах Львівської області21.09.2017

21 вересня у м. Сколе Львівської області відбувся круглий стіл з обговорення Дорожньої карти розвитку малого та середнього підприємництва (МСП) у гірських районах Львівщини, підготовленої експертами ГО «Інститут міжнародних економічних досліджень» в партнерстві з Регіональним філіалом Національного інституту стратегічних досліджень в м. Львові за підтримки Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (USAID ЛЕВ).

 

1У заході взяли участь підприємці, представники органів державного управління та місцевого самоврядування, співробітники науково-дослідних установ, експерти та представники громадських організацій.

 

У вступному слові директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові, к.е.н. Володимир Волошин привітав учасників заходу та зазначив, що гірські райони Львівської області характеризуються нижчим рівнем соціально-економічного розвитку у порівнянні з обласним центром та більш промислово розвиненими територіями області. Об’єктивними причинами такого становища є територіальна віддаленість від обласного центру, особливості структури економіки, обумовлені рельєфними та природно-кліматичними особливостями, брак кадрів через близькість до кордону і високу трудову міграцію населення. Таким чином, актуалізується проблема розробки і реалізації дієвих заходів стимулювання розвитку МСП у гірських районах Львівщини.

 

Під час презентації доповіді «Пріоритети та заходи розвитку малого та середнього підприємництва в гірських районах Львівської області» старший науковий співробітник Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові Андріана Шехлович виокремила негативні аспекти розвитку МСП досліджуваних територій, представила результати соціологічного опитування представників суб’єктів МСП, які здійснюють діяльність на території районів, а також представила перелік конкретних заходів розвитку МСП у гірських районах області, які сформовані за 3-ма напрямами: (1) покращення фінансово-ресурсного забезпечення розвитку МСП; (2) покращення бізнес-середовища підприємницької діяльності; (3) удосконалення нормативно-правового регулювання підприємницької діяльності.

 

1

Старший науковий співробітник Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові, к.е.н. Віталій Бойко відзначив, що «драйверами» розвитку гірських районів Львівської області може стати відродження галузі молочного скотарства та розвиток нетрадиційних видів сільськогосподарської діяльності (вівчарство, козівництво, конярство, гусівництво, льонарство, бджільництво) шляхом проектування диверсифікованих механізмів залучення інвестиційних ресурсів на засадах отримання грантової допомоги, доступу до джерел фінансування з міжнародних фондів ЄС, формування мотиваційних стимулів до реінвестиції прибутку отриманих в інших видах економічної діяльності; становлення горизонтально-вертикальної кооперації, що охоплює всі ланки господарського ланцюга від виробництва до реалізації продукції кінцевому споживачу; популяризації культури споживання нетрадиційних видів аграрної продукції (баранина, козяче молоко, гусятина ті ін.) на засадах проведення промоційних заходів, регіональних продовольчих ярмарків і фестивалів.

 

Перший заступник голови Сколівської райдержадміністрації Ярослав Лепісевич, зауважив, що для Сколівського району серйозною проблемою є легалізація представників туристичного бізнесу. Так, лише у смт Славське функціонує близько 300 незареєстрованих садиб зеленого туризму, що не лише позбавляє бюджет податкових надходжень, але й створює неконкурентний тиск на зареєстрованих підприємців.

 

В обговоренні ключових питань круглого столу взяли участь: заступник голови Сколівської районної ради Юрій Допілко, директор Сколівського районного центру зайнятості Іванна Тимоцко, провідний науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ольга Красовська, завідувач відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень Національної академії наук України», д.е.н., доц. Віктор Борщевський, керівник ГО «Імпульс» Мирослава Багрінець та ін.
читайте також:
21.08.2018 Обговорення проекту Плану заходів Стратегії розвитку Львівщини до 2020 року
17.08.2018 Призначення грантів Президента України докторам наук для здійснення наукових досліджень на 2018 рік
10.08.2018 Круглий стіл «Виклики на західних кордонах України: геополітичні, етнокультурні, ідеологічно-інформаційні»
23.11.2017 VІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасний стан та пріоритети модернізації фінансово-економічної системи України»
10.11.2017 Вручення обласних премій молодим ученим і дослідникам