Презентація видань Національного інституту стратегічних досліджень на 24 Форумі видавців16.09.2017

16 вересня 2017 року у рамках 24 Форуму видавців у м. Львові відбулася презентація колективної монографії Національного інституту стратегічних досліджень «Світова гібридна війна: український фронт» (українською та англійською мовами) та одноосібної монографії Володимира Горбуліна «Хроніки передбачень: 2006-2017». У цих виданнях висвітлюються питання, які є доленосними для державності та національної безпеки України.

 

1У заході взяли участь представники органів державної влади та місцевого самоврядування, співробітники наукових, аналітичних установ, навчальних закладів, представники дипломатичних установ, громадські лідери та ЗМІ.

 

Презентували видання директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін та перший заступник Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Власюк. Модератором презентації виступав головний редактор ТОВ «Видавництво Фоліо» Олександр Красовицький.

 

У своїй доповіді Володимир Горбулін зазначив, що точкою відліку для формування1 гібридного світоустрою стала агресія Росії проти України. Крім того, неможливо не помічати того, що гібридне протистояння поширюється на нові сфери міжнародних відносин. Йде мова про економічні ембарго і санкції, транзитні та інфраструктурні об’єкти, публічну дипломатію та експертні середовища, журналістику, громадянське суспільство, культуру і релігію. Усе це спричиняє масштабні конфлікти, які мають транснаціональний характер і важко надаються для локалізації. Зокрема, директор Національного інституту стратегічних досліджень окреслив три головні аспекти гібридності: (1) гібридна війна не має чітких часових меж; (2) цілі гібридної агресії; (3) гуманітарна складова гібридної війни. Водночас, основна зброя гібридної війни – це людський мозок, інтелект, який має у своєму розпорядженні необхідну інформацію.

 

Перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Власюк під час презентації зауважив, що сьогодні Україна розпочинає новий етап своєї історії, пожинаючи «гіркі плоди» етапу попереднього. Упродовж наступної фази історичної еволюції Української держави й суспільства мають відбутися три речі. Це: (1)подолання й демонтаж олігархічного устрою; (2)остаточне утвердження у світовій політиці і світовій історії; (3) успішне протистояння агресії й імперським замашкам Російської Федерації. 

 

1Із презентацією фундаментальних праць науковців та присутніх привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка. «Сьогодні свою книгу презентує велика людина. Володимир Горбулін – доктор технічних наук, людина, яка стала одним із співавторів не стільки радянського, а українського ракетного дива, силу і потужність якого визнає весь світ», – наголосив Олег Синютка.

 

Великий інтерес викликала англомовна версія колективної монографії «The World Hybrid War: Ukrainian Forefront». Співзасновник «Українського інституту майбутнього» (UIF) Олексій Скрипник зазначив, що це єдиний на сьогоднішній день серйозний документ стосовно гібридної війни. 


1Учений секретар Національного інституту стратегічних досліджень Олексанра Ляшенко зауважила, що гібридна війна - це реальність, яка відбувається не лише на Сході України, але і в усій Україні та світі загалом. Водночас Україна є сильною державою, оскільки їй не випадково дісталася передова і вона вже перемогла у цій війні. Крім того, Олександра Ляшенко англійською мовою висловила подяку світовій спільноті за підтримку нашої держави у дуже важкий час. 

 

Висвітлення заходу у ЗМІ:

http://loda.gov.ua/news?id=30366

http://city-adm.lviv.ua/news/culture/242374-24-forum-vidavtsiv-znajomit-nas-z-velikimi-lyud-mi-a-moskalenko

http://uanews.lviv.ua/society/2017/09/16/131010.html

читайте також:
21.08.2018 Обговорення проекту Плану заходів Стратегії розвитку Львівщини до 2020 року
17.08.2018 Призначення грантів Президента України докторам наук для здійснення наукових досліджень на 2018 рік
10.08.2018 Круглий стіл «Виклики на західних кордонах України: геополітичні, етнокультурні, ідеологічно-інформаційні»
23.11.2017 VІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасний стан та пріоритети модернізації фінансово-економічної системи України»
10.11.2017 Вручення обласних премій молодим ученим і дослідникам