Презентація монографії "Виклики національного самовизначення"09.02.2017

9 лютого 2017 р. в м. Львові відбулася презентація монографії керівника Центру досліджень проблем Російської Федерації Національного інституту стратегічних досліджень, доктора політичних наук Максима Розумного «Виклики національного самовизначення». Захід відбувся за сприяння Регіонального філіалу НІСД у м. Львові та Львівського торговельно-економічного університету. 

У заході взяли участь співробітники науково-аналітичних установ та навчальних закладів, представники громадських організацій та ЗМІ, політики та відомі політологи.

1

У вступному слові директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові, к.е.н. Володимир Волошин привітав учасників заходу та зазначив, що дана дискусія розпочинається в переломний момент національної історії. Україна проходить критичну точку свого становлення як нація, як держава і як суб’єкт міжнародних відносин. В. Волошин додав, що у монографії виокремлено головні проблемні сфери національного самовизначення – сферу національного самоусвідомлення, сферу політичної самоорганізації та реалізацію національних інтересів на зовнішньополітичній арені.

 

Про основні наукові висновки свого дослідження розповів автор книги, доктор політичних наук, керівник Центру досліджень проблем Російської Федерації Максим Розумний, який наголосив на тому, що національне самовизначення тлумачиться в книзі як складний процес самоорганізації спільноти, що стала на шлях модернізації. Цей процес включає в себе націоналізацію колективної свідомості, демократизацію політичного життя та інтеграцію в існуючі міжнародні зв’язки і комунікації. Кожне з цих завдань вимагає від національних лідерів та еліт інноваційного підходу, волі та унікальних інтелектуальних рішень. Деякі з таких ідей та рішень пропонуються автором для публічного обговорення та апробації.

1 

Наукову оцінку представленої монографії дали ректор Українського державного університету в Москві, доктор історичних наук Віктор Ідзьо, завідувач кафедри філософії та економіки  Львівського національного медичного університету ім. Д.Галицького, доктор філософських наук Ігор Держко, директор Львівської обласної наукової бібліотеки Іван Сварник, проректор з міжнародних зв’язків та стратегічного розвитку Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій, доктор економічних наук Анатолій Мокій.

 

У дискусії взяли участь також шеф-редактор журналу “Універсум” Олег Романчук, заступник директора ТВО телебачення ЛОДТРК Тарас Каляндрук, доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби ЛНУ ім. І. Франка Софія Федина, а також інші науковці та експерти.

 

Детальніше:

http://razom.tv/news/lvivschyna/suspilstvo/виклики-національного-самовизначен/

 

Максим Розумний також став гостем телевізійної передачі Остапа Дроздова на телеканалі ZIK.
Детальніше:
http://zik.ua/tv/video/71547

 

 


читайте також:
23.11.2017 VІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасний стан та пріоритети модернізації фінансово-економічної системи України»
10.11.2017 Вручення обласних премій молодим ученим і дослідникам
31.10.2017 Нагородження директора РФ НІСД у м. Львові Володимира Волошина
21.09.2017 Круглий стіл з обговорення Дорожньої карти розвитку малого та середнього підприємництва (МСП) у гірських районах Львівської області
16.09.2017 Презентація видань Національного інституту стратегічних досліджень на 24 Форумі видавців