Презентація монографії НІСД «Донбас і Крим: ціна повернення" - "Donbas and Crimea: return at what price?»18.09.2016

118 вересня 2016 року в рамках ХХІІІ Національного форуму видавців у м. Львові відбулася презентація монографії НІСД «Донбас і Крим: ціна повернення" - "Donbas and Crimea: return at what price?» (авторський колектив - науковці Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України), яку 15 вересня 2016 року під час Церемонії вручення Премії «Найкраща книга Форуму-2016» було удостоєно Персональною відзнакою Президента Форуму видавців Олександри Коваль. Презентація монографії відбулася за сприяння Регіонального філіалу НІСД у м. Львові.

 

У заході взяли участь представники органів державної влади та місцевого самоврядування, співробітники наукових, аналітичних установ, навчальних закладів, громадських організацій та ЗМІ.

 

Модератором дискусії виступила завідувач сектору культурної політики відділу гуманітарної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень, кандидат філософських наук Оксана Розумна, яка підкреслила,що збройна агресія Росії розглядається як стрес-тест для глобальної та2 національної безпеки та каталізатор перезавантаження зовнішньої політики України.

 

Спікерами презентації монографії виступили:

- доктор економічних наук, професор, вчений секретар Національного інституту стратегічних досліджень Олександра Ляшенко, яка детально зупинилася на прогнозах розвитку подій на Донбасі та довкола Криму, а також сценаріях майбутнього України в глобалізованому світі;

- кандидат політичних наук, доцент НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Євген Магда, який виокремив історичний, енергетичний та інформаційно-психологічний аспекти гібридної війни та називає причини, через які Україна стала жертвою агресії з боку Росії.

 

Учасники заходу обговорили низку актуальних питань війни на Донбасі та анексії Криму:

        1 - про причини та наслідки тимчасової втрати контролю над окремими територіями України;

         - про збройну агресію Росії як стрес-тест для глобальної та національної безпеки;

         - про умови реінтеграції та пріоритети відновлення Донбасу;

         - про шляхи подолання наслідків збройної агресії Росії проти України; 1

         - про Крим: відмова чи повернення?

         - про майбутнє України у небезпечному світі.

 

В обговоренні ключових питань взяли участь:директор РФ НІСД у м. Львові, к.е.н. Володимир Волошин, заступник директора РФ НІСД у м. Львові, д.е.н. Тарас Васильців, головний науковий співробітник РФ НІСД у м. Львові, д.е.н. Анатолій Мокій, головний науковий співробітник РФ НІСД у м. Львові, д.е.н. Віктор Борщевський, головний науковий співробітник РФ НІСД у м. Львові, д.е.н. Марія Флейчук, головний редактор часопису "Ї", політолог Тарас Возняк, завідувач кафедри філософії та економіки Львівського національного медичного університету, д.ф.н. Ігор Держко та ін.

 

Очевидно, відповіді на питання війни та миру не були однозначними і беззаперечними. Саме тому дискусію, яка тривала більше, ніж передбачалось організаторами, запропоновано продовжити в електронному режимі на офіційній сторінці Фейсбук НІСД.читайте також:
23.11.2017 VІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасний стан та пріоритети модернізації фінансово-економічної системи України»
10.11.2017 Вручення обласних премій молодим ученим і дослідникам
31.10.2017 Нагородження директора РФ НІСД у м. Львові Володимира Волошина
21.09.2017 Круглий стіл з обговорення Дорожньої карти розвитку малого та середнього підприємництва (МСП) у гірських районах Львівської області
16.09.2017 Презентація видань Національного інституту стратегічних досліджень на 24 Форумі видавців