Міжнародна конференція "Використання потенціалу українсько-турецьких відносин"19.05.2011

nisdimage

19 травня 2011 року Національним інститутом стратегічних досліджень (НІСД) спільно з регіональним представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні проведена міжнародна конференція «Використання потенціалу українсько-турецьких відносин».

 

Метою конференції було:

- обговорення та оцінка стану українсько-турецьких відносин;

- визначення ключових сфер та напрямів двостороннього співробітництва, а також багатосторонньої співпраці в рамках Чорноморського регіону.

 

На конференції розглядалися політичні та безпекові аспекти українсько-турецьких відносин, ключові сфери українсько-турецького співробітництва та фактор людської безпеки українсько-турецьких відносин.

Під час роботи учасники проаналізували сучасний стан економічного, енергетичного, безпекового та політичного співробітництва наших країн, їх роль та потенційні можливості у розбудові Чорноморського регіону, взаємодію з ключовими регіональними гравцями та інш.

З вітальними промовами на конференції виступили Олександр Литвиненко (заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень) та Урсула Кох-Лаугвіц (директор регіонального представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі).

 

UchastUchast

 

На першій сесії «Політичні та безпекові аспекти українсько-турецьких відносин» (модератор Олександр Литвиненко) з доповідями виступили провідні експерти України, Туреччини та Бельгії, а саме: Борис Парахонський (радник при дирекції Національного Інституту стратегічних досліджень), Валерій Чалий (заступник генерального директора Українського Центру економічних і політичних досліджень ім. О.Разумкова), Аманда Пол (аналітик Центру Європейської політики (Бельгія), Мурат Білхан (віце-голова Турецько-азіатського центру стратегічних досліджень, директор Платформи зовнішньої політики (Туреччина).

 

UchastUchast

 

У жвавій дискусії взяли участь Ігор Турянський (радник з міжнародних питань Уповноваженого Верховної Ради України, Надзвичайний і Повноважний Посол України. перший Посол незалежної України у Турецькій Республіці), Рустем Жангожа (головний науковий співробітник Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України), Андрій Гончарук (заступник завідувача відділом зовнішньої політики Національного інституту стратегічних досліджень), Євгенія Габер (викладач Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова).

В роботі секції приймав участь другий секретар Посольства Турецької Республіки в Україні Едже Берк.

 

UchastUchast

 

На другій сесії «Розбудова взаємовигідних відносин: ключові сфери українсько-турецького співробітництва» (модератор Зоряна Міщук науковий співробітник Фонду Фрідріха Еберта) свої доповіді представили Андрій Веселовський (Надзвичайний і Повноважний Посол України), Ірина Клименко (завідувач відділу зовнішньоекономічної політики Національного інституту стратегічних досліджень), Михайло Гончар (керівник енергетичних програм Центру «Номос»), Олексій Семеній (заступник директора з міжнародних питань міжнародного фонду «Єдиний світ»).

 

UchastUchast

 

На третій сесії «Людська безпека на порядку денному українсько-турецьких відносин», модератором якої виступала Іванна Климпуш-Цинцадзе (директор міжнародного благодійного фонду Open Ukraine), з доповідями виступили Юрій Скалецький (завідувач відділу екологічної та техногенної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень), Сергій Данилов (заступник директора Центру близькосхідних досліджень), В’ячеслав Швед (віце-президент Українського центру ісламознавства), Марина Воротнюк (старший науковий співробітник Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень). Змістовну дискусію викликав повторний виступ Мурата Білхана (віце-голови Турецько-азіатського центру стратегічних досліджень, директора Платформи зовнішньої політики (Туреччина).

 

Підсумки конференції підвели Іванна Климпуш-Цинцадзе (директор міжнародного благодійного фонду Open Ukraine), Олександр Литвиненко (заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень) та Зоряна Міщук (науковий співробітник Фонду Фрідріха Еберта). Була зазначена важливість співпраці України з Турецькою Республікою та їх взаємодії у Чорноморському регіоні. Наголошувалось на необхідності проведення подібних конференцій, що надають можливість розробляти рекомендації для керівництва держав, виробляти ефективну політику дво- та багатосторонніх відносин та виокремлювати першочергові завдання, що стоять на порядку денному співробітництва України і Туреччини.
читайте також:


27.09.2018 Співробітники НІСД взяли участь у засіданнях Структурованого діалогу ОБСЄ з безпеки
20.09.2018 20 вересня у Національному інституті стратегічних досліджень відбувся круглий стіл «Румунський та молдовський чинники у внутрішній політиці України».
11.09.2018 Співробітники НІСД взяли участь у роботі круглого столу «Публічні консультації як інструмент участі у розробці політики»
31.08.2018 Вітаємо Тараса Васильціва – переможця конкурсу на здобуття грантів Президента України для здійснення наукових досліджень на 2018 рік!
29.08.2018 Участь експертів НІСД у семінарі «Переваги співробітництва з Альянсом: засади і принципи діяльності НАТО та його роль у підтримці міжнародної безпеки»